Bitcoin

Najnowszy odcinek „Sokoła i zimowego żołnierza” obejmuje ogromną nagrodę w bitcoinach
Czy to z powodu ceny Bitcoina, czy po prostu coraz większej powszechności tego aktywa w głównym nurcie? Możliwe spoilery przed nami.

The Falcon and the Winter Soldier , nowy program Marvel Cinematic Universe na platformie streamingowej Disney +, włączył nagrodę Bitcoin ( BTC ) do swojego najnowszego odcinka

W odcinku trzecim, „Power Broker”, jedna z postaci otrzymuje wiadomość tekstową o treści: „Selby nie żyje. ₿1K BOUNTY dla jej zabójców. ” Odniesienie, które spada wokół półmetka narracji, jest aktualne, biorąc pod uwagę trwającą hossę Bitcoina . W momencie publikacji 1000 BTC to około 58,8 miliona USD.

Odniesienie pojawia się około 24 minut w odcinku 3 The Falcon and the Winter Soldier

Użytkownik Reddit, Okitraz1986, zauważył odniesienie do Bitcoin i opublikował swoje ustalenia (a także zrzut ekranu) na forum Reddit r / Bitcoin w piątek, mówiąc:

„Pomyślałem, że to fajne, pomyślałem, że podzielę się. Pamiętaj, że to było dużo fajniejsze, jak 5 lat temu, kiedy wszedłem w przestrzeń bitcoinów, ale wciąż miło widzieć, że robimy postępy w kulturowych kamieniach milowych ”.

Niestety, historia nadal pokazuje, że Bitcoin jest używany w podziemny sposób, zamiast jako aktywa dla inwestycji publicznych – co prawdopodobnie byłoby bardziej trafnym przypadkiem użycia, jeśli nie do końca tematycznym. Przez lata Bitcoin miał trudności z zachwianiem swoich renomowanych powiązań z nikczemną działalnością, pomimo rosnącej legitymacji jako magazynu wartości podobnej do złota.

Pod koniec 2020 roku inny program telewizyjny o nazwie Shameless również zawierał odniesienia do Bitcoin i Ethereum w jednym odcinku .