CEO Ripple chce, aby Bitcoin osiągnął sukces pomimo wcześniejszej krytyki

  • Dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, pojawił się ostatnio w podkaście „Brainstorm“, gdzie mówił o Bitcoinie.
  • O dziwo, Garlinghouse nie kontynuował swojej zwykłej krytyki BTC.
  • Zamiast tego zauważył, że chciałby, aby Bitcoin odniósł sukces na dłuższą metę.

Brad Garlinghouse, dyrektor generalny amerykańskiego startupu kryptońskiego, Ripple, jest znany z krytyki Bitcoina (BTC). Jednak w jednym z ostatnich podcastów przyznał, że nadal chce, aby BTC odniosło długoterminowy sukces.

Garlinghouse ujawnia swoje prawdziwe myśli o Bitcoinie

Garlinghouse postanowił podzielić się swoimi odczuciami na temat Bitcoina, występując wczoraj, 19 listopada, w podkaście Brainstorm. Zauważył, że Bitcoin nie jest konkurentem Ripple’a, a więc nie ma prawdziwego powodu, aby chcieć zobaczyć, że mu się nie uda. W rzeczywistości, nadal utrzymuje swoje własne BTC.

Sugerował nawet, że rajd Bitcoinów będzie korzystny dla wszystkich innych krypto walut. Nie jest to zaskakujące, ponieważ BTC nadal dominuje na rynku. Ma on największy limit rynkowy, mimo że nie jest monetą najczęściej wymienianą.

Wciąż jednak Bitcoin ma ogromny wpływ grawitacyjny na inne kryptońskie waluty, a historycznie, gdy cena BTC zaczęła gwałtownie rosnąć, reszta rynku podążała za nim. Obejmowało to również XRP Ripple’a. W przeszłości, gdy cena BTC zaczęła gwałtownie rosnąć, reszta rynku podążała za nim.

Na szczęście obecnie trwa jeden taki bieg byków, ponieważ Bitcoin ponownie przekracza 18 tys. dolarów, po krótkim zejściu poniżej tego poziomu we wczorajszej korekcie. Współczynnik dominacji monety wynosi 66,2%, co oznacza, że posiada ona prawie dokładnie dwie trzecie całkowitego kryptońskiego limitu rynkowego.

Ripple Ostatnio Ostrzeżone Firmy Przeciwko Bitcoinowi

Dominacja Bitcoinów była najniższa w styczniu 2018 roku, w szczytowym okresie boomu altcoinowego. Nawet wtedy osiągnęła ona poziom 32,8%. Teraz, pod koniec 2020 roku, moneta odnotowała znaczny wzrost dominacji, szczególnie w ciągu ostatnich sześciu tygodni. W tym czasie BTC odnotowała również liczne skoki cen, które doprowadziły ją do najwyższego punktu od stycznia 2018 roku.

Za tym wzrostem cen podążył sam XRP, który po dość długim czasie osiągnął ostatecznie poziom 0,3075 USD.

Jednym z powodów, dla których nowa wypowiedź Garlinghouse’a jest nieco nieoczekiwana jest fakt, że Ripple ostrzegał ostatnio firmy przed trzymaniem krypt, a zwłaszcza Bitcoina. Sam Garlinghouse sugerował ostatnio, że kupno i posiadanie BTC nie przyniesie firmom żadnych korzyści w związku z nadchodzącą administracją Bidena.

Biden jest znany ze swojego zdecydowanego stanowiska w sprawie ochrony środowiska, a Bitcoin, biorąc pod uwagę ilość zasobów, których potrzebuje do samego wydobycia, nie jest niczym innym, jak tylko przyjazny dla środowiska.