Projekt

Inwestycje kryptokurwalutowe: Czy Bitcoin nadal przynosi zyski? 0

Według Calendar Profit, opartej na badaniach platformy mediów społecznościowych, Bitcoin jest w niezwykle silnej pozycji, wykazując blisko 98% rentowności dla długoterminowych inwestorów od momentu jej uruchomienia w 2013 roku.

Jaka jest zyskowność Bitcoinu jako inwestycji?
Według badań Calendar Profit, oznacza to, że 97,6% wszystkich żetonów Bitcoin, które nie zostały wydane, sprzedane, zawarte lub będące przedmiotem handlu, są zyskowne dla ich właścicieli. Zasadniczo oznacza to, że tylko 2,4% produkcji niewydanych Bitcoinów (UXTO) powstało w czasie, gdy wartość Bitcoina była wyższa niż jego obecna cena.

Jako inwestycja, patrząc na dane i historię żetonu, ci, którzy kupili krypto walutę i trzymali Bitcoin bez sprzedaży, patrzą na zyski. Gdyby inwestorzy kupili Bitcoin w momencie jego wprowadzenia na rynek, patrząc na 8 557,75% zwrotu z tej inwestycji (ROI) według CoinMarketCap.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat, cena Bitcoin wzrosła z początkowej wartości 65,53 USD, aby zobaczyć wszechobecny haj 20 089,00 USD w grudniu 2017 roku. W momencie pisania, cena Bitcoinu wynosi 11 713,94 USD. Oznacza to, że każdy inwestor, który kupił Bitcoin przed szczytem po cenie niższej niż obecna, będzie szukał zysku, jeśli sprzeda swoje żetony teraz. Jak w przypadku Calendar Profits, jest to wysoka większość inwestorów Bitcoin, ponieważ ci, którzy kupili Bitcoin, gdy był wysoki, prawdopodobnie sprzedali lub handlowali swoimi żetonami.

Czy cena Bitcoinów wzrośnie czy spadnie?

Jako powszechnie znany składnik aktywów niestabilny, nie jest możliwe, aby wiedzieć, w którym kierunku wartość Bitcoin może zmierzać. Jednakże, w ciągu ostatniej dekady, pojawiło się kilka trendów i znaków, które wskazują nieco jak Bitcoin może działać. Jedną z rzeczy, które przemysł zauważył w wycenie kryptokurrency jest to, że rynek może być bardzo sentymentalny.

Ponieważ więcej ludzi wierzy – i komentuje – że cena Bitcoin System wzrośnie, jest bardziej prawdopodobne, że inni inwestorzy będą przyciągani do zakupu większej ilości kryptowaluty, co następnie podnosi cenę żetonu. Chociaż jest to dobre w teorii, to jednak niesie ze sobą ryzyko poważnej wyprzedaży, ponieważ inwestorzy, którzy chcą osiągnąć zysk, będą sprzedawać swoje żetony Bitcoin. To może spowodować, że cena Bitcoin będzie spadać. Jeśli jednak sentyment pozostanie wysoki, a więcej inwestorów będzie chciało kupić na długoterminowe inwestycje, to cena Bitcoinu może wzrosnąć i pozostać wysoka.
Jak COVID-19 wpłynął na cenę Bitcoinu?

Od początku roku cena Bitcoinu wzrosła o ponad 60%. Jednakże, to przyszło z rollercoasterem wahania wartości. Kryptokur waluta odnotowała ogromny spadek w połowie marca (ponieważ większość krajów rozpoczęła krajowe procedury blokady w wyniku globalnej pandemii), spadając prawie 50% swojej ceny do poniżej 4000 USD. Ten szok cenowy może utrudnić inwestorom zakup Bitcoina, ale niektórzy mogą postrzegać go jako okazję do zakupu cyfrowej monety po bardziej przystępnej cenie.

Wiele krajów rozważa również integrację swoich obecnych walut finansowych i fiat z cyfrowymi walutami banku centralnego (CBDC). Choć wydaje się, że nie ma to bezpośredniego wpływu na cenę Bitcoinu, to jednak prowadzi do większego prawdopodobieństwa, że na rynku i w przemyśle kryptokurczowym pojawi się i doświadczy więcej adopcji na poziomie krajowym, co wzbudzi zainteresowanie handlowców i inwestorów.